Складське господарство – важлива частина будь-якого підприємства, від ефективності роботи складського персоналу залежать усі процеси та системи компанії. Складське господарство включає комплекс складів, які приймають сировину від постачальників, здійснюють облік, відбір та зберігання вантажів, організовують упаковку, сортування та відвантаження до виробника готової продукції. На склад також надходить, зберігається, переміщається і потім відпускається з нього паливо, інструменти, обладнання та запчастини.
Роль та структура складського господарства
Загалом складське господарство має забезпечувати оптимальний режим роботи всіх цехів та підрозділів підприємства, без простоїв та великої кількості заморожених запасів. Ця функція складського комплексу безпосередньо пов'язана з підрозділом постачання, логістики та збуту. Ці служби спільними зусиллями повинні забезпечити оптимальний склад та кількість ресурсів, необхідних для підприємства, враховуючи попит та пропозицію на продукцію, та в результаті забезпечити мінімізацію витрат на постачання та переробку запасів.
Складський персонал також повинен стежити за станом та умовами зберігання вантажів на складі – підтримувати оптимальну температуру та вологість для даної продукції, стежити, щоб вона була складена акуратно, утримувалась у чистоті та точно знати, що де знаходиться. Дуже важливо також виключити нестачу, псування, втрати чи пересортування товарів.
Складське господарство підприємства складається з комплексу складів, які зазвичай знаходяться у безпосередній близькості від цехів виробничого підприємства; від офісу компанії, якщо йдеться про торгову фірму або від споживачів, якщо оптові бази розташовані неподалік магазинів на підприємствах роздрібної торгівлі.
Зазвичай на великому підприємстві організовується також мережа залізничних колій та автомобільних доріг для зручного під'їзду та навантаження готової продукції безпосередньо у вагони товарних поїздів або у вантажівки для доставки посереднику чи споживачеві. Ці комунікації можуть використовуватися також для зручного вивантаження сировини, напівфабрикатів, інструментів чи обладнання безпосередньо на склад заводу чи фабрики.
Для того щоб можна було оптимізувати витрати компанії, склади повинні ефективно функціонувати. Складські приміщення повинні використовуватися в повному обсязі, тобто від підлоги до стелі, склади повинні бути укомплектовані відповідними стелажами найвищої якості та необхідною технікою, як-от навантажувачі, штабелери, візки. Без цієї техніки неможливо буде організувати швидку, безпечну та ефективну роботу складу. Важливо також забезпечити асортимент необхідної тари та упаковки, яка ідеально підходить для цього виду продукції, сировини або матеріалів. Велике значення має також кваліфікація персоналу, злагодженість роботи та здорова атмосфера у колективі.
Складський персонал та показники ефективності його роботи
До складського персоналу відносяться завідувачі складів, товарознавці, комірники, водії навантажувачів, пакувальники, фасувальники, маркувальники та вантажники. Ефективність цих працівників вимірюється такими показниками, як рентабельність, продуктивність праці, трудомісткість праці, втрати робочого дня протягом дня. Візуально неефективність роботи складу показують такі недоліки як пересортиця, псування матеріальних цінностей, простої, злодійство, висока плинність кадрів.
Управління персоналом та шляхи підвищення його ефективності
Для того щоб складська система працювала ефективно, потрібно забезпечити правильну систему мотивації співробітників, поділ праці між різними працівниками складу та їх кооперацію. Якщо оплата праці залежатиме від її результатів, можна досягти суттєвого підвищення продуктивності праці. Важливо також часто проводити інвентаризації, ревізії, щоб уникнути помилок при підрахунку товару та в документації, але робити це так, щоб не заважати роботі складу.
Мають значення та моральні стимули – система заохочень, премій, дипломів та нагород, гарна якісна уніформа. Якщо керівництву вдасться створити атмосферу змагання в колективі, співробітники самі надихатимуть і стимулюватимуть один одного до продуктивної роботи. Важливим є і соціальний пакет – відпустки, обіди, оплата лікарняних та різні пільги. Ще важливіше для керівництва компанії та підприємства загалом організувати навчання складського персоналу, підвищення його кваліфікації та заохочувати прагнення кожного співробітника до особистого, професійного та кар'єрного зростання.
У той же час співробітники складу не будуть ефективно працювати без постійного контролю. У цьому вся дуже допомагає автоматизація системи управління, зокрема використання у роботі програми 1:С Логістика: Управління складом. Вона спрощує та прискорює облік товарно-матеріальних цінностей та складських операцій. Але найефективніше буде безпосередня присутність та контроль керівництва за діяльністю співробітників складу.
Чітке і злагоджене функціонування складського господарства має значення для діяльності підприємства. Якщо транспорт не буде швидко та безперешкодно під'їжджати до складських приміщень, відвантаження та навантаження не здійснюватиметься швидко, а складування та облік товарів не виконуватиметься оперативно та в повному порядку, підприємство не зможе ефективно працювати та зазнаватиме збитків. Тому складський персонал є важливою ланкою в ланцюзі логістики та організації роботи підприємства загалом.
Складський персонал: коли він стає неефективним?
Рубрики блогу
- Робота (17)
- Освіта (3)
- Веб дизайн (9)
- Туризм (5)
- Програмування (3)
- Управління персоналом (6)
- Бухгалтерський облік (22)
- Фінанси (8)
- Кошторисна справа (5)
- Інтерв'ю (13)
- Бізнес (5)
- Навчання (1)
- Логістика і зед (4)
- Логістика і менеджер зед (1)
- 1с (4)
- Логістика та зед (11)
- Бухглтерський облік (1)
- Продажі (1)
- Работа (1)
- Логістика (2)
- Зед (1)
- Бухгалтерський (1)
- Тестування (1)
Популярне
- Розрахунки з покупцями та постачальниками: бухгалтерський облік та відображення в 1С 14736
- План рахунків бухгалтерського обліку. Дебет, кредит і сальдо. Система двійного запису 14181
- Для чого потрібен менеджер ЗЕД? 14031
- Реєстрація підприємства в ЕДРПОУ, ПФ, органах статистики і ДНС 13480
- Встановлення АВК-5 12277
Теги
робота
освіта
карєра
веб дизайн
туризм
php
c
с
java
бизнес
турагенство
візове оформлення
CMS
Joomla
WordPress
створення сайту
бронювання
персонал
мотивація
економіст
фінансист
Програміст
авк
кошторис
створення сайта
інтернет
створення сайтів
бухгалтерія
бухгалтерський облік
бізнес
управління персоналом
работа
закони
Excel
внз
навчання
офіс
бухгалтер
пошук роботи
логістика
зед
перевезення вантажів
зп
перевезення
вантажі
фінансовий аналіз
економіка
фінанси
курси
1С
програмування
hr
hr-менеджер
кошторисник
ефективність
1с
запаси
склад
перевезення вантажу
підприємство
резюме
презентація
клієнти
співбесіди
іврит
інтерв'ю
ЗЕД
відрядження
оренда
криза
митний брокер
календарь бухгалтера
митниці
роота бухгалтера
маркетинг
НБУ
банки
кошторисна справа
бюджет
податки
штрафи
ПДФО
бухгалтерський облік ЕДРПОУ
НДС
ПДВ
тестування