Інтерв'ю з Роздимахою Іриною Миколаївною. Курси бухгалтерів.
Ірина Миколаївна – досвідчений професіонал із багаторічним досвідом роботи на посаді головного бухгалтера у підприємствах та організаціях різних форм власності та напрямків діяльності. А також із великим досвідом викладання бухгалтерського обліку у державному вищому навчальному закладі.
Любов до обраної справи, вміння доступно викладати теоретичний матеріал з використанням практичних прикладів, поважне ставлення до слухачів та вміння знаходити з ними контакт – основні принципи у роботі.
Ірино Миколаївно, скільки років Ви займаєтеся бухгалтерією?
Це триває вже 30 років та 3 роки. Якщо не брати до уваги роки навчання, які змушували інтенсивно займатися вивченням основ і правил ведення бухгалтерського обліку.
Ви спостерігали дивовижні перетворення в цій сфері, справжню еволюцію - від дерев'яних рахунок до комп'ютера. Цікаво, чи змінилася за цими нововведеннями сама система обліку як така?
Справді, пощастило. Спостерігала і навіть брала участь. Звісно ж, змінилася і система обліку. Не могла не змінитись. Разом з технічним прогресом засобів обчислювальної техніки система бухобліку, яка завжди була важелем управління, перетворилася на головний важіль управління підприємством. Зміни у двох сферах настільки взаємопов'язані, що передбачають одне одного. Ну і, звичайно ж, у зв'язку з цим зросли вимоги до бухобліку, а бухгалтер перетворився з рахівника на першого помічника керівника.
На сьогоднішній день будь-який бізнес передбачає податкову звітність. Чи потрібні ази бухгалтерського обліку приватним підприємцям?
Безперечно. Ази їм просто потрібні. Це дозволить приватним підприємцям бачити економічні процеси, результати своєї діяльності на підприємстві та в державі по-іншому, а саме – правильно.
До нас на курси приходять молоді успішні бізнесмени, фінансові директори. Навіщо їм знання бухгалтерського обліку?
Ще раз хочу наголосити: без розуміння процесу бухобліку сьогодні не обійтися ні юристам, ні технологам, ні тим паче молодим бізнесменам. І ось якраз, щоб стати успішним, потрібно дуже добре розумітися на питаннях бухобліку. Це продиктовано часом і процесами навколо нас. Наголошую: це сьогодні необхідність! Тому до нас на курси приходять молоді бізнесмени, що відбулися. Ми цьому раді!
Бухгалтер відповідає за кожен свій крок. У великих компаніях, де помилка може коштувати не просто дорого, а астрономічно дорого, як здійснюється контроль грошових потоків?
Однозначно, бухгалтер має бути на своєму місці та нести відповідальність за прийняті ним рішення та вчинені дії.
Щодо грошових потоків: от якраз і потрібно контролювати грошові потоки не лише бухгалтеру, а й керівнику чи власнику підприємства. І ми повернулися до відповіді на запитання «Навіщо бізнесменам бухоблік?». Їм як нікому треба знати все про власні кошти.
Ви така сонячна добра ніжна, зовсім не асоціюєтеся з сухим і педантичним чином бухгалтера. Як Ви досягли такого гармонійного поєднання протилежних властивостей особистості?
За це я вдячна Богові! У моєму житті було багато хороших людей, вчителів та колег, від яких мені хотілося перейняти хороші якості. Завжди хотілося донести до студентів і слухачів, а також до підлеглих складність понять у бухобліку в доступніших, зрозуміліших формах, тлумаченнях, порівняннях.
Так! Так! Я добре запам'ятала, краєм вуха почувши приклад, що холодильник - це необоротні засоби, а продукти в ньому - оборотні. Чи можна відкрити Ваш секрет? Ми знаємо: Ви майстерна рукоділка. Більше того, Ваш приклад заразливий і наші студентки в кулуарах діляться своїми досягненнями та хвалиться чудовими вишивками та плетінням. Розкажіть, будь ласка, про ваше захоплення!
Рукоділля – це щось! Відпочиваєш душею! А позитивні емоції від власних і не лише власних виробів вихлюпуються! Ось ми ними в коротенькі перерви та ділимося. Відпочиваємо разом. А ще! Моторика рук безпосередньо з активізацією діяльності мозку. Поєднуємо корисне з приємним!