Зразок сертифiкатуОбразец сертификата

Що робити, якщо вас перевантажують роботою?

6 квітня 2014, 2738
Категорія: робота
Що робити, якщо вас перевантажують роботою?

У кожного з нас є межа можливостей, сил та терпіння. І дуже часто вона вичерпується саме на роботі. Ви ледве справляєтеся з цілою купою завдань, а начальник наполегливо продовжує навантажувати вас новими обов'язками? На жаль, багатьом знайома така ситуація.
Коли обсяги роботи зростають як снігова куля, здається, що ще трохи і вона вас розчавить. Ви перебуваєте в постійному стресі, змушені працювати до пізньої ночі, а начальник не бажає цього помічати?
Терпіти з останніх сил чи шукати нову роботу? Не поспішайте писати заяву про звільнення, мовчки страждати теж не варто. Намагайтеся розібратися з проблемою навантаження. У цьому вам допоможуть такі поради:
– Розкажіть начальнику про те, що ви перевантажені роботою. Ви впевнені, що йому це й так відомо? Але зачекайте, хіба він знаходиться на вашому місці, щоб знати, як важко вам доводиться? Шеф зайнятий своєю роботою. Можливо, він навіть не уявляє, що ви готові застрелитися від кількості обов'язків, які звалилися на вашу голову. Якщо він сам завантажений справами, йому ніколи стежити за тим, як ви почуваєтеся, чи все вас влаштовує. Ви реально нічого не встигаєте, тому що роботи забагато? Ну, так скажіть про це.
Повірте, бос зацікавлений, щоб ви працювали ефективно. На межі повноважень і з хронічною втомою це неможливо, особливо у довгостроковому періоді. Ваше щиросердне зізнання відкриє начальнику очі на ситуацію. Цілком можливо, що він захоче і зможе вам допомогти.
- Не погоджуйтесь братися за чергове завдання, не подумавши. Коли ви покірно киваєте, отримуючи нові і нові розпорядження, начальник впевнений, що вас все влаштовує. Зазвичай максимальне навантаження у колективі посідає тих, хто здатний відмовити, дати відсіч, хто боїться суперечити.
Навіть якщо ви не проти взятися за виконання того чи іншого завдання, краще не погоджуватися миттєво. Поясніть, що вам потрібно трохи часу, щоб оцінити свою завантаженість, що у вас зараз термінова робота. Якщо ви завжди готові кинутися в бій за першим наказом, одного дня начальник взагалі перестане запитувати у вас згоди.
- Посилайтеся на посадову інструкцію. Чим чіткіше окреслено межі ваших обов'язків, тим краще. Якщо для вашої посади прописано інструкцію, користуйтеся цим. Як тільки на вас намагаються звалити роботу, яку ви не повинні виконувати, вказуйте на це. Якщо такого документа не існує або формулювання в ньому використані дуже нечіткі, тоді посилайтеся на прийняту в компанії практику. Наприклад, на аналогічній посаді працює ще кілька людей, і ніхто з них не робить того, що вимагають від вас.
І не треба нервувати, не варто сперечатися з піною біля рота. Просто ставте логічні, обґрунтовані питання, у цьому немає нічого страшного. Ви отримуєте зарплату за те, що виконуєте певну роботу. Ваше коло обов'язків повинно мати якусь межу. Ви маєте право знати, де знаходиться цей самий кордон і наполягати, щоб начальник його не перетинав принаймні без адекватної компенсації.
- Ваша праця має оплачуватись. Якщо ви працюєте надмірно і на даному етапі нічого з цим вдіяти не можна, то хоча б повинні щось отримувати натомість. Відстоювати свої права на винагороду цілком розумно та цілком законно. Не обов'язково мова повинна йти про збільшення зарплати. Ви можете просити про участь у цікавому проекті, професійному навчанні, поліпшенні умов праці, додаткових вихідних або відпустці. Не допускайте, щоб начальник просто використав вашу працю, а ви від цього отримували лише головний біль та втому.
– Уточніть, чому навантажують саме вас. Можливо, роботу вдасться розподілити між кількома співробітниками, а не звалювати все на вас. Можливо, є хтось інший, хто впорається краще за вас, а ви просто першим потрапили під руку. Задайте цілком логічне питання про те, чому вибір упав на вас.
Ви маєте право знати, чому те чи інше завдання доручають саме вам. Це покарання, вияв особливої довіри, випробування, яке може вплинути на перспективу кар'єрного зростання? Якщо ви покарані, то маєте знати причину. Якщо керівництво розглядає вас як претендента на підвищення на посаді, про це теж краще знати одразу. А може, це просто тимчасовий захід, пов'язаний з нестачею кадрів, якимись труднощами, і начальник упевнений, що ви впораєтеся краще за інших.
Коли начальник дає вам нове завдання, нехай він сам визначить його пріоритет. Нагадайте, скільки у вас вже є важливих справ у роботі. Нехай шеф чітко пояснить, що виконуватиме в першу чергу, а що можна залишити на потім.
Ви не можете встигати все одразу, говоріть про це відкрито. Можливо, деякі завдання, над якими ви працюєте, начальник готовий передати іншим співробітникам, щоб ви могли зосередитися на реалізації нового, більш пріоритетного проекту.

Щоб не перетворитися на паличку-виручалочку для вашого шефа, не варто завжди і на все погоджуватися зі страху втратити роботу або сподіваючись на підвищення. Якщо начальство завалить вас справами, ви все одно не встигатимете нічого. Ви почнете робити помилки і, ймовірно, саме через це вас і звільнять. Ймовірно, ви самі надумаєте піти з ненависної роботи.
Щодо кар'єрних перспектив, то ваші очікування можуть не виправдатися. Можливо, шеф і не думає пропонувати вам заповітну посаду, а ви тільки заради неї і працюєте, не покладаючи рук. Це питання краще обговорити одразу. Інакше на вас чекає розчарування, а то й зовсім втрачені можливості. Адже нерідко буває так, що ми ігноруємо непогані пропозиції від інших компаній, сподіваючись незабаром отримати підвищення на своєму поточному місці роботи.

 

 

 

comments powered by Disqus

Читайте также

Рубрики блогу

Популярне

Теги

робота освіта карєра веб дизайн туризм php c с java бизнес турагенство візове оформлення CMS Joomla WordPress створення сайту бронювання персонал мотивація економіст фінансист Програміст авк кошторис створення сайта інтернет створення сайтів бухгалтерія бухгалтерський облік бізнес управління персоналом работа закони Excel внз навчання офіс бухгалтер пошук роботи логістика зед перевезення вантажів зп перевезення вантажі фінансовий аналіз економіка фінанси курси програмування hr hr-менеджер кошторисник ефективність запаси склад перевезення вантажу підприємство резюме презентація клієнти співбесіди іврит інтерв'ю ЗЕД відрядження оренда криза митний брокер календарь бухгалтера митниці роота бухгалтера маркетинг НБУ банки кошторисна справа бюджет податки штрафи ПДФО бухгалтерський облік ЕДРПОУ НДС ПДВ тестування