
Високий рівень енергії – це, без перебільшення, головна складова успіху у будь-якій справі. Коли ви бадьорі, робота горить у руках, все робиться ніби само собою, і результати – вищі за всякі похвали. Але часто буває, що протягом робочого дня енергія ніби кудись іде. Відбирають сили також перепади погоди, життєві негаразди та інші фактори.
Щоб залишатися енергійним на роботі, потрібно, перш за все, ліквідувати те, що даремно відбирає у вас сили. Це, наприклад, постійне обмірковування старих образ, підозри та сумніви у своєму майбутньому. А ось непохитна віра в краще лише надасть життєвих сил!
Коли ви на роботі, слід концентруватися тільки на поточних завданнях. Викиньте з голови всі непотрібні роздуми про негаразди у будь-якій із сфер життя. Привчіть себе бути оптимістом і зосередьтеся на тих хороших речах, відмінних результатах та успішному досягненні цілей, які чекають на вас у найближчому майбутньому. Якщо ви привчите себе замість того, щоб паралельно з роботою постійно пережовувати похмурі думки - думати про райдужне майбутнє, і повністю віддаватися роботі, ваша енергія перестане йти «нікуди».
Ковток повітря
Залишатися енергійним на робочому місці допомагає така банальна і перевірена річ, як свіже повітря. Якщо ви сидите весь день у задушливому офісі, складно бути бадьорим. Саме тому слід частіше провітрювати приміщення, а в теплі дні - зовсім не закривати вікно. Якщо відчуваєте занепад сил, намагайтеся дихати якийсь час глибше, ніж це робите зазвичай. Така проста дія допоможе на порядок підняти рівень вашої енергії. Крім того, ви можете зробити комплекс простого, але дуже ефективного "енергетичного дихання", яке рекомендує український тренер особистісного зростання Іцхак Пінтосевич. Ця вправа дуже проста, і її не важко виконати прямо на робочому місці.
Суть у наступному: на п'ять рахунків наберіть максимально глибоке дихання, заповнюючи повітрям спочатку верхню, потім середню, і в кінці нижню частину легень. Коли відчуєте, що наповнили груди повітрям до краю, постарайтеся вдихнути ще трохи. І затримайте подих на десять рахунків. А потім - видихніть також на десять рахунків через напівстислі губи так, щоб м'язи преса напружувалися, а енергія, що візуалізується, залишилася в тілі. І так – десять разів. Ось побачите, ви одразу відчуєте, як по тілу розлилося приємне тепло, і до вас знову повернулося бажання працювати та чинити трудові подвиги.
Розподіліть час
Також у багатьох випадках зберегти та раціонально використовувати енергію допомагає банальний тайм-менеджмент. Якщо ви постійно відволікаєтеся через дрібниці, або в першу чергу виконуєте неважливі і не термінові справи - не дивно, що витікає крізь пальці не тільки час, а й життєві сили.
Намагайтеся максимально ретельно концентруватися на одному завданні, і привчіть колег по роботі менше відволікати вас - адже найбільше сил «з'їдає» переключення уваги з однієї справи на іншу. Потім вам може бути досить складно знову зосередитися на роботі, і другорядні справи відволікатимуть вас від найголовнішого одне за одним.
Тому, коли ви займаєтеся певним завданням, робіть тільки її та приділіть цій справі всю вашу увагу. Не перемикайтеся ні на що інше і ігноруйте відволікаючі фактори. Пам'ятайте, що всі другорядні справи ви зможете виконати, коли впораєтеся з головними. І в цьому плані ви ні в чому себе не утискаєте, адже, як говорив Брюс Лі: «Дисципліна – це не обмеження свободи. Це відсікання всього зайвого».
Правильне харчування
Приділіть увагу тому, як ви харчуєтеся. Фастфуд, жирна та важка їжа забирають сили організму на її перетравлення. Натомість віддайте перевагу здоровій їжі – фруктам, овочам, сокам, крупам та кисломолочним продуктам.
Привчіть себе не наїдатися на ніч. Можна навіть обмежити прийом їжі після 18.00, або на годину дві пізніше. Це не тільки сприятиме вашій стрункій фігурі, але й допоможе залишатися енергійними протягом дня. Однак при такому режимі харчування не слід забувати про дуже густий сніданок, який дасть вам сили на день. Не забувайте також про вітаміни.
Якщо ви не виспалися, справжнім порятунком для вас може стати кава. Однак використовувати цей засіб дуже часто не варто. Як і будь-які інші стимулятори, кава викликає приплив сил, проте згодом ви почуваєтеся ще виснаженими.
Важливі дрібниці
Якщо потрібно швидко привести себе в «бойову» готовність, допоможе також інтенсивний масаж мочок вух, внутрішніх країв брів, а також рук і пальців. Якщо на вулиці сонячно, відкрийте жалюзі і частіше дивіться у вікно - це допоможе вам стати бадьорішим.
Кроме того, следует соблюдать общие рекомендации, чтобы оставаться энергичными на протяжении дня. Очень важен правильный режим сна, вставать и ложиться в одно и то же время. Немного взбодрит вас и энергичная музыка. Занимайтесь спортом - регулярные физические нагрузки способствуют тому, чтобы чувствовать себя полными сил.
Следите за собственной мимикой и позой во время работы. Вы можете не замечать, что ваш лоб постоянно наморщен от напряжения, брови сведены, губы сжаты, плечи ссутулены, и еще с десяток мышечных зажимов, которые забирают у вас множество энергии ежесекундно. Для того, чтобы избежать такой потери сил впустую, постоянно контролируйте себя. Расслабите мышцы, и как ни парадоксально, это поможет вам лучше сконцентрироваться и действовать более эффективно.
Не забывайте также о полноценном отдыхе. Работа в режиме нон-стоп способна настолько истощить организм, что можно даже заболеть, или просто утратить к труду всякий интерес и желание. Поэтому – уделяйте время не только пассивному, но и активному отдыху. Следите за тем, чтобы ваша жизнь не превращалась в однообразную рутину, почаще пробуйте для себя что-то новое, выходите из зоны комфорта. И тогда ваша жизнь заиграет новыми красками, а энергия и позитив польются сплошным потоком!