Інтерв'ю Казаряном Георгієм
Георгій здобув вищу освіту в Національному авіаційному університеті за спеціальністю мікро та нано технології. У 2013 році отримав ступінь магістра «Якість, сертифікація та стандартизація продукції та послуг», у тому числі програмного забезпечення у Київському Національному Авіаційному Університеті. З 2008 року по сьогодні працює над створенням та просуванням Web сайтів з елементами HTML5/CSS3/JS/PHP.
Як ви стали веб-дизайнером і чому це заняття перетворилося на справу вашого життя?
Мої труднощі почалися з того моменту, коли мені довелося з 14 років самому заробляти, щоб купити ручки та зошити для школи. Я шукав різні методи заробітку грошей, були різні варіанти та різні труднощі. Але долати труднощі і поставлені життям перешкоди в моєму юному віці мені допомагав лише мій великий спокій і душевний спокій, який я знаходив в електроніці.
Розбираю той чи інший прилад, шукаю відразу суть і ті ж відповіді, що й у житті.
Як воно працює? Як воно живе? Що ж у нього вклав автор? З кожним роком я все більше починав входити на інтерес епохи електроніки. Дедалі більше розумів, що програмування та технології — це людський інструмент розвитку.
Мій інтерес ставав все ближчим до цього, і я почав цим жити, цим працювати і цим відпочивати. Все: програмування, інженерія, інтернет структури – стали частиною мого життя.
Але поділ інтернету особливо мене затягнув у свої мережі. Цей світ, ці простори – вони нескінченні і не мають своїх обмежень у діях та можливостях. Почав я навчатись цьому стилю і вже веду програмування сам. Знаходив статті, публікації, питав у досвідчених людей, брав участь у конференціях та не пропускав жодної новинки у цій індустрії. Згодом я вийшов на шлях постановки перетворення веб-програмування в дохід.
Бажанням – бажання, мріям – мрії, душі – душа, але організму жити треба!?
В наш час все відштовхується від двох речей: від грошей та від знань. Той, хто володіє цими двома стихіями, може володіти своїми можливостями. Зараз багато хто зі мною не погодиться. Але нажаль! Як то кажуть: у кожного своя правда. У постійному процесі моє навчання та реалізація планів та проектів.
Я практикував усе, що читав та дізнавався з літератури. Запускаючи свої перші проекти, я розумів, що дуже довгий час вже навчаюсь цьому і навчатимуся.
Чи потрібний талант, щоб стати професійним веб-дизайнером? Чи все приходить із досвідом?
Талант потрібен у всьому. Але якщо немає професійного підходу і серйозного відношення, в жодній справі не можна досягти великого успіху. Кожне вкладення в працю має бути з досвідом і з великими зусиллями, щоб надалі не було суперечок і переконань самого себе: чи правильно ти робиш чи ні, йдучи шляхом веб-дизайнера, тому що колись ти не прочитав щось, у тебе не вийшла якась частина проекту. Тут можна сказати талант більше потрібен у терпінні та в старанній роботі над собою. Іноді просто частина коду або частина сайту вимагає місяця зосередженої роботи над кодом, який складається з двох тисяч, а то й десятка тисяч символів. Тому весь талант приходить із досвідом та з усіма проектами.
Які інструменти волієте використовувати у роботі?
Інструменти? Для такої галузі дуже багато інструментів, скажу. Кожен вибирає на свій смак, тому що всі програми зроблені для різних типів людей під різними видами допуску, інтерфейсу та користування.
Я зараз використовую такі програми як
JetBrains PhpStorm 7.1.1, WeBuilder 2014, Microsoft Visual Studio
Скільки можна заробляти на місяць на веб-дизайні? І чи велика зараз конкуренція в цій сфері в нашій країні?
Заробити можна по-різному. Зробити десяток хороших сайтів, які приносять дохід, що окупає витрати на життя - мрія будь-якого і реальна. Все залежить від вас. Як зроблено роботу, наскільки вона чиста та продумана і наскільки вона підходить за технічним завданням замовника.
Перше, що потрібно зрозуміти: жодних розцінок на послуги програмування та дизайну взагалі не може бути. Починаючи з деякого рівня майстерності, можна отримувати за той самий продукт суми, що різняться в десятки разів. Наприклад, можна виграти у конкурсі логотипів на фріланс-біржі та отримати $100. Ви можете виграти тендер на логотип для великого фінансового холдингу і отримати в результаті $10 000.
Конкуренції в Україні на цей профіль дуже багато, але сильної та чистої конкуренції дуже мало.
Що далі, чи є плани на майбутнє?
Так, але сам Бог тільки знає, що буде. А я своєю чергою роблю зі свого боку все, що можу, і навіть більше моїх можливостей, бо обмеження ставимо тільки ми самі собі.
Тому ні кроку назад і тільки вперед!
Що б Ви порадили веб-дизайнерам-початківцям?
Я хочу бути максимально конкретним, тому навіть надам покрокову інструкцію для веб-програміста-початківця.
- Перший крок. Вибір мови програмування та навчання мови.
Тут вибір за вами. Але слід пам'ятати, що вибираючи екзотичну мову програмування, ви можете знайти роботу. Я б порадив вибрати мову PHP. Тому що мова сама не складна, а фахівці потрібні. Але повторюся, вибір повністю за вами.
Після того, як ви визначилися з мовою, рекомендую Вам записатися на курси, якщо вони є у вашому місті. Але якщо ж їх немає, то не варто впадати у відчай, на сайті intuit.ru ви можете знайти багато різних онлайн курсів з мов програмування. Також раджу купити книгу із серії "Для чайників", яку вам, як веб-програмісту, на першому етапі буде зручно використовувати як довідник.
Ще одна важлива порада: перед вивченням мови веб-програмування вивчіть html і почніть паралельно вивчати java script. Вам це стане в нагоді пізніше.
– Другий крок. Перша практика.
У вашому місті швидше за все існує багато державних або невеликих організацій, які не мають сайту. Слід зв'язатися з ними та пояснити, чому їм потрібно замовити сайт у вас. Буде краще, якщо вам допоможе хтось досвідченіший. Або друг, який добре вміє малювати, намалює вам дизайн. Після того, як у вас за плечима буде кілька проектів, слід подумати про більші проекти.
– Третій крок. Знову навчання, вибір платформи.
На даному етапі вам слід більш глибоко вивчити мову програмування. Познайомитись з Фреймворками та системами керування контентом, вибрати, які з них вам найбільше підходить. Я раджу вибрати відому систему керування контентом, щоб отримати більше замовлень. Наприклад, Joomla, WordPress.
Чим займаєтеся, захоплюєтеся крім веб-дизайну?
Я захоплююсь організацією заходів, конкурсів краси та закритих вечірок.
Люблю шоу-бізнес, там дуже цікаво і дуже захоплююче.
Як ви волієте проводити вільний час? Де востаннє відпочивали у відпустці?
Я волію проводити час з коханою людиною, але на жаль - у мене поки що його немає.
Думаю, що колись я зустріну його. І лежачи на дивані, з нею відпочиватиму і читатиму цю статтю, де буде написано про відпочинок з коханою людиною. Мрії є у всіх.
А взагалі вже давно нікуди не їздив відпочивати.
Чого б ви побажали нашим студентам?
Бажаю вам насамперед великих успіхів та терпіння у цій справі…
Та людина, яка хоче, вона доб'ється всього і виконає всі плани, поставлені перед нею.
Крім бажань, повинні бити і дії.
Дійте, поки є бажання!